English | Arabic | Italiano | Español | Français
info@duygukosan.com
Saç Ekimi, Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi

SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ

sac-ekimi-yontemleri

SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ

Saç ekimi Türkiye’de her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Saç ekimi gelişen teknoloji ile birlikte son 10 yılda müthiş bir ilerleme göstermiştir. Saç ekimi operasyonu sonucunda alınan olumlu neticeler sayesinde saç ekimi daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Kullanılan iki tür saç ekimi yöntemi vardır. Bu saç ekimi yöntemleri ise şu şekildedir.

Fut Yöntemi

Fut yöntemi saç ekiminin popülerlik kazandığı dönemlerde kullanılmaya başlandı. İşlem sonrasında kişiler istediği sonuca ulaşabilmektedir. Fut yöntemi ile uygulanan saç ekimiişlemlerinde donör bölgesinden kesim yapılarak alınan saç köklerinin saçsız alana transfer edilme biçimidir. Fut yöntemi ile yapılan saç ekimlerinde istenilen saçlar çıkmaktadır. Ancak alım yapılan alanda iz kalma durumu söz konusudur. Fut yöntemi zamanla tercih edilmemeye başlanmıştır. Bunun sebebi ise Fue yöntemidir.

Fue Yöntemi

Fue yöntemi ise ense bölgesinden yoksa eğer diğer bölgelerden de birer birer alınabilen ve sorunlu olan bölgeye transfer edilmesidir. Fue yöntemi her geçen gün daha fazla tercih edilmiştir. Günümüzde en çok tercih edilen saç ekimi yöntemidir. Bunun sebepleri ise, saç ekimi sonrası iz kalma gibi bir durum olmamaktadır. Saçlar doğal bir görünüme sahip olmaktadır. Bu iki durum kişilerin fue yöntemini tercih etmelerini sağlamaktadır.

serkan

Author

view all posts