English | Arabic | Italiano | Español | Français
info@duygukosan.com
Saç Ekimi, Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi

Saç Ekiminde İz Kalır Mı?

sac-ekiminde-iz-kalir-mi

SAÇ EKİMİNDE İZ KALIR MI?

Günümüz teknolojisinin sağlamış olduğu şartlar sayesinde saç ekimi işlemlerinde son zamanlar da çok iyi ve hatta çok daha mükemmel neticeler sunan yöntemler kullanılmaktadır. Çok tercih edilmese de bazı durumlarda fut tekniği tercih edilebiliyor. Bu yöntem ile yapılan ekim sonrasında bölgede iz meydana gelebilmektedir.

Fut yöntemi işleminde bölgede iz kalması nedeniyle artık hiç kullanılmıyor diyebiliriz. Saç ekimi teknikleri sayesinde artık işlem yapılan bölgelerde kesinlikle iz kalma gibi durum olmuyor. Buna en iyi örneği fue yöntemi ile gerçekleştirilen saç ekimlerini gösterebiliriz.
Hangi yöntemin uygulanacağını cerrahlar ile birlikte kişi karar vermelidir. Fut yöntemi neticesinde iz kalma olanağı vardır. Bu ekim yönteminin uygulanması kesinlikle bireyle alakalı bir olaydır. Saç kökünün alınacağı bölgede saçlar seyrek ve cansız ise cerrah fut yöntemi uygulamasına karar verir. Eğer cerrahınız bu tekniği size önerdiyse mutlaka sizin için uygun olan teknik olmasındandır. Bu durumda seçtiğiniz kurumun güvenilir ve sağlığınız bakımından da uygun olduğuna dikkat etmelisiniz.

Fue yöntemi ile gerçekleştirilen saç ekimi işlemlerinde kesinlikle iz oluşmamaktadır. Günümüzde en son çıkan tekniktir ve en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi olduğunu da belirtmeliyiz. İlk aşama sonrasında iz kalması sizleri üzebilir. Saçlarınız az olduğu için diplerdeki kesikler belli olacaktır. Ancak saçlarınız da uzama başladıkça bu problem ortadan kalkmış olacaktır.

Saç ekimi işleminden belli bir zaman sonra saçlarınız çıkmaya ve uzamaya başlar. Böylelikle derinizde iz gibi bir durumun olması imkansız diyebiliriz. Yeni saçlarınız saç ekimi işleminden en az 6 ay sonra çıkmaya başlar. Saç ekimi işleminden sonra ki zaman dilimi çok önemlidir. Bu saç ekimi operasyonundan sonraki süreçte sabırlı bir şekilde saçların uzaması beklenmelidir.

serkan

Author

view all posts